IZ ŽIVOTA ŠKOLE

Večer matematike 2023 Gimnazija Beli Manastir

Foto galerija - Večer matematike

Kao vječno more sinje
(Kakva moć je vjetra koga) –
Zuji, zveči, zvoni, zvuči,
Šumi, grmi, tutnji, huči –

(Petar Preradović)

Imate li interesa za uključivanje u, i osnivanje volonterskog kluba u školi?

« Svibanj 2024 »

Izvješće o natjecanjima u 2006./2007. godini
Autor: Sarita Mišir, 20. 6. 2007.

Nakon provedenih školskih natjecanja, naši su učenici sudjelovali i na raznim natjecanjima na  županijskoj razini, a sudjelovali su i na nekim državnim natjecanjima.

Na Lidranu je sudjelovalo desetak učenika iz naše škole.
Iz engleskog jezika pet učenica se natjecalo na školskoj, a dvije na županijskoj razini.
Što se njemačkog jezika tiče, dvije su se učenice sudjelovale na školskom, a jedna djevojka, inače maturantica, na županijskom natjecanju. Riječ je o Majdi Svetličić (4. E) koja se istakla osvojivši treće mjesto.
Iz matematike se sedmero učenika natjecalo na školskoj, a troje na županijskoj razini. Najbolje plasirani - Boris Dokić (4. M) - osvojio je treće mjesto.
Iz biologije je i na školskom i na županijskom natjecanju sudjelovao jedan učenik - Boris Marjanović (3. E). On je na županijskom natjecanju osvojio izvrsno drugo mjesto.
Na EU-kvizu naši su učenici osvojili osmo mjesto na županijskoj razini.
Učenici naše gimnazije sudjelovali su i na krosu na kojem su osvojili peto mjesto.
Na biskupijskom natjecanju  iz katoličkog vjeronauka sudjelovali su: Danica Bukna, Marko Cmrečnjak, Anja Gorup, Iva Kuna i Željka Šutalo (svi iz 3. E). Oni su također bili izvrsni: osvojili su drugo mjesto.

Na županijskom natjecanju iz astronomije sudjelovalo je dvoje učenika. Olivera Stojanović (2. S) osvojila je prvo mjesto na razini županije te se plasirala na državno natjecanje, gdje je bila sedma.
Na školskom natjecanju iz povijesti sudjelovalo je trinaestoro, a na županijskom jedanaestoro učenika. Ističemo Marka Cmrečnjaka (3. E) koji je osvojio prvo mjesto i plasirao se na državno natjecanje gdje je bio deseti.
Na eko-kvizu sudjelovali su sljedeći učenici: Stefan Kričković (1. O), Nevena Beuk (2. E), Ana-Marija Posavec (3. E) i Bojana Mačik (4. O). Na razini županije bili su drugi, a na razini države četrnaesti.
Najveći uspjeh postigla je Nevena Beuk (2. E), drugoplasirana na županijskom natjecanju iz geografije, koja je na državnoj razini osvojila izvrsno prvo mjesto.

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanjima te njihovim mentorima!

Nina Barać, pedagoginja